Nowy singiel i taneczny teledysk od Szymona Chodynieckiego

Szymon Chodyniecki na planie teledysku nowego singla "Pada Deszcz"

 

Szymon Chodyniecki, autor hitów “Sam na sam”, “Była chłodna” i “Z całych sił” wraca na scenę z nowym singlem. W teledysku do emocjonalnej ballady “Pada deszcz” wystąpiła fenomenalna Milena Zdzuj, 14-letnia mistrzyni Polski tańca modern, jazz i pole dance, znana z programu “You Can Dance – Nowa Generacja”.

“Pada deszcz” to nastrojowa ballada, współprodukowana przez Pawła Marciniaka z Varius Manx. Utwór pokazuje wszechstronność kompozycyjną Szymona, który, mimo że wywodzi się z estetyki hiphopowej, dotychczas był znany szerszej publiczności z energetycznego popu. Tym razem, piosenkarz i autor tekstów pokazuje swoje bardziej czułe, refleksyjne oblicze.

  • Pisząc “Pada deszcz”, czerpałem ze swoich doświadczeń. Rozstania to jedne z najtrudniejszych momentów w naszym życiu. Cieszę się ze współpracy z kreatywnym zespołem ludzi, który pomógł mi oddać te emocje w muzyce i obrazie – tłumaczy Szymon.

Za koncepcję i reżyserię teledysku odpowiada Paweł Michno, choreograf w programie You Can Dance – Po prostu tańcz” i Egurrola Dance Studio oraz trener formacji Jazz One i Jazz One Juniors.

  • Wizja Pawła pomogła nam w najmądrzejszy sposób wykorzystać unikatowy talent Mileny, grającej w teledysku metaforyczną postać emocji wibrujących pomiędzy parą rozstających się osób – wyjaśnia Szymon.

Performance elektryzującej Mileny Zdzuj to bardzo charakterystyczny element wideoklipu, zrealizowanego w zabytkowym pałacu Lasotów pod Warszawą.

  • Szukaliśmy do tej emocjonującej opowieści lokalizacji z charakterem. W pewnym sensie “Pada deszcz” to bardzo klasyczna piosenka i cieszę się z pomysłu Pawła [Michno – przyp.] na osadzenie historii w tym nastrojowym miejscu – dodaje artysta.

Nie można nie wspomnieć o akcencie ukraińskim. Rolę filmowej partnerki Szymona w teledysku gra modelka Diana Rozhkova, od kilku lat pracująca w Polsce. Fani muzyki mogli widzieć ją w niedawno publikowanym teledysku Tife – Fiesta.

Szymon pracuje właśnie nad nowym autorskim materiałem. Zapowiada kolejne single w najbliższych miesiącach, konsekwentnie pozostając w klimacie melodyjnego popu.

BIO:

Szymon Chodyniecki (ur. 28 października 1994 w Nysie) – polski wokalista, autor tekstów i piosenek, multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyczny.

Autor 3 płyt długogrających (“I’m seeing” (2013), “Potęga w czynie” (2014), “Przeciwności” (2016). Zdobywca potrójnej platynowej płyty za hit radiowy – “Sam na sam”. Jego teledyski na portalu YouTube mają ponad 100 mln wyświetleń. W 2016 roku był nominowany do nagrody Eska Music Awards w kategorii Najlepszy debiut radiowy.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart