Świąteczna „Moc radości” od Szymona Chodynieckiego

Świąteczna „Moc radości” od Szymona Chodynieckiego

„Radości moc” to nowy, świąteczny utwór Szymona Chodynieckiego, nad którym pracował łącznie około 3 lat, który w końcu został wydany! Od dłuższego czasu można go już słuchać na kanale YouTube Szymona, natomiast dziś wielka repremiera teledysku, który opublikowany został na dzień przed Wigilią, tj. 23 grudnia zeszłego roku.

Pomimo, że teledysk uzyskał ponad 170 tysięcy wyświetleń, to termin ten okazał się nieco późny jak na tego typu świąteczne utwory, ponieważ z reguły publikuje się je w okolicach listopada. Wobec tego aby mógł się lepiej rozegrać, jak mówi artysta postanowił dać mu szanse również w te Święta. Ma nadzieję, że słuchacze będą do niego wracać w każde Boże Narodzenie, a ten będzie umilał im ten magiczny czas.

  • Pisałem “Radości Moc”, w Boże Narodzenie, aby maksymalnie oddać świąteczny klimat. Święta to wspaniały i magiczny czas. Cieszę się ze współpracy z Mileną Zdzuj, która zatańczyła i opowiedziała swoim tańcem cudowną historię tego teledysku. Oczywiście Nie byłoby to tak dobrze przedstawione, gdyby nie choreografia Agnieszki Mołodowicz – tłumaczy Szymon.

Sam klip powstał w świątecznej atmosferze, a gościnnie wystąpiła w nim Milena Zdzuj, finalistka programu „You Can Dance – Nowa Generacja”, która muzykę Szymona ubrała w taniec. Fabuła teledysku to nie jest tylko zwykła historia rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. To magia tych Świąt, siła marzeń i pokazanie, że na naszych oczach potrafią zadziać się cuda.

Teledysk opowiada o nastoletniej dziewczynie, która marzy o tym, by zostać tancerką. W oczach swojej mamy to nadal mała dziewczynka, na którą ona patrzy z czułością. Ich silna więź pokazana jest w kuchni przy pieczeniu pierników, gdzie czas się zatrzymuje, a w ich wspólne działania wkrada się nawet odrobina szaleństwa. Jednak gdy dziewczyna zostaje sama, oddaje się swym marzeniom i przemienia w tancerkę, a jej piękny taniec wciąga nas w historię jeszcze bardziej. Oczywiście w tych magicznych chwilach Milenie towarzyszy Szymon i jego muzyka – łączy ich swego rodzaju porozumienie i pasja, której muzyka jest wspólnym mianownikiem.

Okładka świątecznego singla „Radości Moc” by Szymon Chodyniecki.

Szymona mieliśmy okazję poznać dużo wcześniej, bowiem swoją karierę solową rozpoczął w 2015 roku. Zainaugurował ją wspólny występ z Lodovicą Comello, gwiazdą ze znanego wśród nastolatek na całym świecie serialu „Violetta”.

Znany z formacji South Blunt System oraz solowej kariery, której debiut „Sam na sam” z albumu „Przeciwności” przyniósł mu potrójną platynę, goszcząc na szczytach list przebojów największych rozgłośni radiowych i telewizji muzycznych, zostając teledyskiem roku 2016 VEVO. Kolejny singiel Szymona – „Z całych sił” – powtórzył sukces i został zaprezentowany podczas koncertu SuperPremiery Opole 2016 oraz nominowany do Eska Music Awards 2016, w szybkim tempie pokrywając się złotem.

Szymon pracuje właśnie nad nowym autorskim materiałem. Zapowiada kolejne single w nadchodzącym roku 2023.

Źródło: SC Music Group

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart